top of page

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО

Точна дата написання картини Рубенса «Бенкет богів на Олімпі» була невідома, поки картину не побачили астрономи. Вони побачили, що персонажі розташовувалися в точності як планети на небосхилі в 1602 році.

 

Голландський художник ван Меєгерен був звинувачений у продажу фашистам картин старих майстрів під час окупації та засуджений до смертної кари. Проте пізніше він був засуджений всього лише на рік в'язниці. Написавши за кілька днів картину «Ісус у храмі», він довів, що продавав фашистам власноруч виготовлені підробки.

 

 


 

15 Apr 201

 

 

 

Полєнов одного разу намалював картину на євангельський сюжет, назвавши її «Христос і грішниця». Однак, Христос був зображений, всупереч тодішнім канонам, без німба - як проста людина. Картину заборонили. Вона з'явилася на публіці тільки після того, як назву було змінено на «Блудна дружина».

 

14 Apr 2013

Італійський скульптор, живописець, архітектор і поет Мікеланджело Буонарроті жив 89 років. Творче натхнення не покидало його і в старості. До останніх днів свого життя він був невтомний у роботі, Над одним зі своїх творів - скульптурною групою «Зняття з хреста» він трудився 6 років, завершивши його на 81-му році життя.

 

Знаменита статуя Давида була зроблена Мікеланджело з шматка білого мармуру, що залишився від іншого скульптора, який безуспішно намагався з цим шматком працювати і потім покинув його.

 

Повне ім'я: Пабло Дієго Хосе Франсіско де Паула Хуан Непомусено Марія де лос Ремедіос Чипріано де ла Сантісіма Тринідад Мартир Патрісіо Руїс і Пікассо (ісп. Pablo Diego Jos? Francisco de Paula Juan Nepomuceno Mar?a de los Remedios Cipriano de la Sant?sima Trinidad Martyr Patricio Ru?z y Picasso).

Народився в 1881 році. У 1900 році, коли Пабло Пікассо жив у Парижі (1900) у нього було багато фінансових проблем, і він спалив велику кількість своїх картини, щоб зігрітися. Пабло Пікассо любив працювати при світлі звичайної свічки. Його перша виставка пройшла, коли йому було тринадцять років. Цікавий факт: Як-то раз Стів Уінн, власник картини Пікассо «Мрія», показуючи картину своєму другові, випадково проткнув полотно, що коштує кілька мільйонів доларів, олівцем.

Будівля головної бібліотеки університету Індіани йде в землю більш ніж на два сантиметри в рік, так як архітектори не передбачили вагу книг, якими наповнена бібліотека.

 

Згадайте, що нам говорили в школі про картини Васнєцова і уявіть, що деякі російські художники вважали їх просто моторошними. Картина «Після побоїща Ігоря Святославовича з половцями» отримала прізвисько «Мертвечини», а «Килим-літак» - «Килим з вухами».

 

Як отримати автограф непомітно для художника і потім на цьому заробити? Одного разу якась пані            купила           картину з підписом «І. Рєпін», вартістю десять карбованців. Зустрівшись через деякий час з Рєпіним, вона показала йому картину. Рєпін, посміявшись, приписав внизу картини «Це не Рєпін». Після цього пані продала картину вже за сто рублів.

 

  • Чому «по дружбі» не допомогти другу-художнику, у якого щось не виходить? Чи знаєте ви, що фігуру Пушкіна на картині Айвазовського «Пушкін на березі моря» написав Рєпін? Даму в чорному на картині Левітана "Осінній день. Сокільники» намалював Микола Чехов. А знаменитих ведмедів на картині Шишкіна «Ранок у сосновому бору» написав Савицький. Ну не виходили у Шишкіна ведмеді!

 


1

 

 

  • Леонардо да Вінчі витратив майже 12 років, малюючи губи “Мона Лізи”

  •  Імпресіонізм отримав свою назву через картину Клода Моне “Враження” (Impression).

  • -  «Побиття немовлят» Рубенса – найдорожча картина в світі. Картина кочує від одного багатія до іншого, причому її ціна неухильно зростає. Останній раз вона була куплена більш ніж за 73 мільйони євро. Зрозуміло, що покупець побажав залишитися невідомим …

 «Вдячні» шанувальники художника Анрі Матісса старшенно помилилися. У 1961 році Музей сучасного мистецтва, що розташований в Нью-Йорку, представив відвідувачам його картину «Човен». І лише через півтора місяці випадковий поціновувач живопису помітив, що шедевр висить не як належить шедевру, а догори дригом.

Ще за життя Іллі Рєпіна на його знаменитого Івана Грозного, який щойно вбив сина, було скоєно замах. Божевільний художник-іконописець, не витримавши страшного погляду царя, порізав полотно ножем. До відновлення залучили не лише кращих реставраторів, а й самого Рєпіна. Але майстер не захотів повертатися до первісного Івана Грозного, що з’явився 20 років тому, і намалював обличчя царя по-новому. В результаті воно вийшло ліловим. Реставратори потай від Рєпіна повернули особі Івана IV колишній колір. Коли картину показали художнику, він не звернув уваги на таку «самодіяльність».

   

      Милуючись натюрмортами, ми навряд чи уявляємо собі, що зображувалося на перших картинах, написаних у цьому жанрі. А на них, по суті, були намальовані продукти розпаду: підгнилі фрукти, зсохлі квіти. Дуже часто такі роботи прикрашали зображенням людського черепу. Художники зайвий раз хотіли нагадати, що всі ми в цьому світі лише гості …

 

 

Мане і Моне плутають не тільки сучасні любителі живопису – їх плутали і сучасники. Художники не тільки жили в один і той же час і носили схожі прізвища, а й запозичували один в одного ідеї. Після того як Мане представив публіці картину «Сніданок на траві», Моне, недовго думаючи, написав свою, причому під такою ж назвою.

Моне. «Сніданок на траві», 

Коли в Соборі Святого Петра виставили закінчену скульптуру Мікеланджело «П'єта», то пішли чутки, що скульптор Христофоро Соларі приписує собі заслуги у створенні цієї скульптури. Мікеланджело обурився й висік на поясі Діви Марії слова: «Це зробив Флорентієць Мікеланджело Буонаротті». Але пізніше він шкодував про те, що так розлютився і необдумано зробив напис Більше Мікеланджело не підписував свої роботи ніколи. 

  Фуд-фотограф Кайл Дреір (Kyle Dreier) створив оригінальну фуд-серію, в якій поєднав класичні напої з їх незмінними закусками.

 

 

Коли Леонардо да Вінчі писав "Таємну вечерю", він надавав особливого значення двом постатям: Христа та Іуди. Він дуже довго не міг знайти натурників, з яких можна було написати ці фігури. Нарешті, йому вдалося знайти модель для образу Христа серед юних півчих. Підібрати натурника для Іуди Леонардо не вдавалося протягом трьох років. Поки одного разу він не наткнувся на вулиці на п'яницю, який валявся в стічній канаві. Це був молодий чоловік, якого зостаріло безпробудне пияцтво. Леонардо запросив його до шинку, де відразу ж почав писати з нього Іуду. Коли п'яниця прийшов в себе, він сказав художнику, що одного разу вже позував йому, тоді художник писав з нього Христа.

 

 Приголомшливі картини на листі

 Неймовірне мистецтво — різьба по листі дерев. Милуватися шедеврами на такому витонченому, крихкому матеріалі, без захоплення неможливо. І як тільки вдається майстрам вирізати на маленькому листку настільки чіткі та детальні картини? Дивовижно — цілий світ поміщається в невеличкому тендітному листочку!

 

Вінсент Віллем ван Ґоґ народився 30 березня 1853 року — нідерландський художник, постімпресіоніст. Його творчий спадок мав величезний вплив насамперед на французький живопис.

 

30 Mar 201

 

 

  Термін "графіка" спочатку вживався лише стосовно до листа і каліграфії. Нове значення він отримав в кінці XIX - початку XX ст. в зв'язку з бурхливим розвитком промислової поліграфії і поширенням каліграфічно чіткого, контрастного лінійного малюнка, найбільш зручного для фотомеханічного відтворення в книзі і журналі. Тоді графіка визначилася як мистецтво.

 

Історія батику

Слово “батик” яванського походження і в перекладі означає “малювання гарячим воском”. Мистецтво батику розвивали з глибокої давнини багато народів світу – індійці, китайці, єгиптяни, перуанці, але найвищого розвитку і художньої досконалості воно досягло в Індонезії. Більшість дослідників вважає, що батик зародився у ХІІІ-ХІV ст., а став найпоширенішим у ХVІІ ст., Коли був винайдений “чантинг” - оригінальний інструмент для нанесення узорів розтопленим воском. Це маленька мідна поудина з одним або кількома зігнутими носиками і бамбуковою або дерев'яною ручкою. У нашій країні батик зародився у 30-х роках ХХ ст. І отримав розвиток і визнання.

 

 

 Православний храм із петриківським розписом

     У Києві є церква, оздоблена петриківським розписом. Внутрішню частину Свято-Юріївського храму, що належить Київському патріархату, за кілька тижнів розписали художниці із села Петриківка Галина Назаренко та Ірина Кібець. Це перший храм в Україні та світі, розписаний петриківським розписом. Він розташований на Михайлівській площі за готелем «Інтерконтиненталь».

 

   Розпис у храмі відповідає православним християнським звичаям, кожна квітка і колір мають своє символічне значення. Оскільки храм присвячено святому великомученику Юрію (Георгію) Переможцю, а колір мучеників — червоний, то в оздобленні багато червоних «юріївських» хрестів.

 

10 цікавих скульптур з продуктів

       У цій збірці ви не побачите блиску, яскравих фарб, елементів, різних стилів і дизайнерських робіт. Тут вашій увазі представлені скульптури. Це не звичайна ліпка, а фігури створені з предметів, які щодня зустрічаються в нашому побуті.Це скульптури з продуктів, створені за допомогою ножа і творчого потенціалу людей, що їх створили. Вони не розкажуть вам про тенденції та напрямки в дизайні, але запросто можуть посприяти підняттю настрою.

 

Гутсон БОРГЛУМ   (1867 - 6.3.1941), американський скульптор датського походження. Головним витвором його життя став висічений у скелі на горі Рашмор гігантський портрет президентів США Джорджа ВАШИНГТОНА, Томаса ДЖЕФФЕРСОНА, Авраама ЛІНКОЛЬНА й Теодора РУЗВЕЛЬТА. Ця робота була завершена в рік смерті скульптора його сином Лінкольном.

 

 

 

 

Кам'янець-Подільський замок (Antimurale Christianitas - Форпост Християнства) був споруджений для захисту Турецького мосту, який є сполучним перешийком між Старим містом і "великою землею".

 

 

     Папська башта є найбільшою і наймогутнішою вежею фортеці. Особливо це зрозуміло, коли дивися на неї з передмістя Карвасари, або від пам’ятника «семи культурам». Її зведення розпочалося ще в останнє десятиліття XV століття, а добудована вона була на початку XVI століття на кошти папи Юлія ІІ, через що і отримала свою назву. В пам'ять про цю подію у верхній частині башти з боку міста встановлено табличку. Вежа має п’ять поверхів. В нижній своїй частині вона чотирьохкутна, посередині – восьмигранна, вгорі – округла і завершується конусоподібним ґонтовим дахом. 

 

      Башта відома не лише своєю величчю, а й тим, що у 1818 – 1823 роках в ній було ув’язано народного месника Устима Кармалюка, якій навіть примудрився втекти з неї в ніч з 12 на 13 березня 1823 року. Завдяки перебуванню в її стінах подільського опришка, за баштою закріпилася її народна назва – Кармалюкова. Про колишнього в'язня замку нагадує пам’ятна табличка, а воскового Кармалюка можна і сьогодні можна побачити, якщо завітати всередину.

 


Ця картина намальована без допомоги рук. Здається, такого не може бути, але ... У чотири роки китайський художник Хуан Гофу (Huang Guofu) втратив руки в результаті удару струмом. А в 12 років він почав пробувати малювати ногою - виходило так собі. Він подорожував по Китаю, малював картини, продавав їх перехожим і так заробляв на життя та лікування хворого батька. Саме під час подорожей він почав малювати ще і ротом, наслухавшись коментарів, що малюнки ногою не дуже витончені.

 

 

     Julian Beever - британський художник, відомий своїми малюнками, які він створює крейдою на англійських, французьких, німецьких, американських, австралійських і бельгійських тротуарах.Відомий він тим, що створює унікальні роботи крейдою, використовуючи концепцію анамормірування, яка створює ілюзію трьохвимірності, якщо дивитись під правильним кутом.

bottom of page