top of page

Персональний блог Сави Тетяни Анатоліївни

Рада вітати вас на своєму блозі

Великий той учитель, який проймається справою, якої навчає. Катон Старший

Учитель  образотворчого мистецтва, художньої культури Новоукраїнської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 Кіровоградської обл.

                          Шановні колеги! 
Від усієї душі вітаю вас з одним із найважливіших для всіх нас святом - 1-м вересня! Після тривалої перерви починаються нелегкі будні, нас чекають дзвінки, уроки, перерви... І нехай комусь така робота здасться одноманітною і навіть нудною, але ми знаємо, що наша праця благородна, наша праця потрібна і затребувана. Вчити дітей нелегко, а часом і дуже складно, але для вчителя, в серці якого живе любов до дітей і бажання дати їм нові знання, це найприємніша робота на світі! Бажаю вам усім ентузіазму, прагнення впроваджувати нові техніки і прийоми, бажання пояснювати, наставляти і наштовхувати. І нехай ваші учні завжди відповідають вам вдячністю!

 

Дякую усім учасникам семінару за активну роботу, а нашому чудовому методисту за гарні слова !
Галина Андріяш добавила 6 новых фото — с Татьяной Савой

Семінар учителів образотворчого мистецтва

З метою підвищення рівня педагогічної майстерності педагогів художньо-естетичного циклу 16.09.2016 року на базі Новоукраїнського РЦДЮТ «ЗОРІТ» проведено семінар учителів образотворчого мистецтва «Викоистання ІКТ на уроках образотворчого мистецтва».
Перед слухачами виступила заступник директора з навчально-виховної роботи РЦДЮТ «ЗОРІТ», учитель образотворчого мистецтва Новоукраїнської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 Сава Тетяна Анатоліївна, яка презентувала свій досвід роботи, ознайомила учасників семінару з ресурсами Інтернету для предметів художньо-естетичного циклу і наголосила, що використання інформаційно-комунікаційних технологій дозволяє підвищити ефективність викладання предметів художньо-естетичного циклу, опрацювати і систематизувати величезні обсяги інформації, що в умовах дефіциту друкованих видань у сільській школі є, можливо, єдиним і головним джерелом інформації для учнів і вчителів.
Педагоги переконалися, що викладання образотворчого мистецтва з використанням ІКТ дозволяють вчителю широко використовувати нестандартні форми та методи організації уроку, значно підвищують ефективність засвоєння знань, поліпшують контроль за виконанням завдань, викликають у дітей інтерес до навчання.
У творчій майстерні вчителя Сави Т.А. учасники семінару створювали тести на комп΄ютерах і мали можливість обмінятися досвідом роботи.
Учасники семінару висловили слова подяки вчителю образотворчого мистецтва Саві Т. А., учителю інформатики Кошелю А. Ю. та адміністрації закладу.
Кожен урок образотворчого мистецтва повинен стати для учнів відкриттям, новою сторінкою на шляху пізнання світу прекрасного, нового, незбагненного. Мистецтво завжди привертало до себе увагу дітей, важливо навчити їх любити мистецтво, розуміти його закони, примножувати його багатство, нести його у своєму серці протягом життя.

Андріяш Г.В., методист РМК

Показать перевод

                                    Дорогі вчителі!
Вітаю Вас з професійним святом: Днем працівників освіти. Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров'я та довголіття. Бажаю Вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Пам'ятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!

                          Шановні захисники Вітчизни!
14 жовтня ми вшановуємо тих, хто захищав  та захищає рідну землю. Переконані, що у пам’яті українців завжди залишаться люди, які боронили  і боронять рідну землю, з гідністю виконали  та виконують свій військовий і громадський обов’язок.
Щиро бажаємо всім мирного неба, міцного здоров’я, щастя і добра.Зі святом вас, шановні захисники Вітчизни.

 

Учні нашої  школи виготовили ось такі неординарні вітальні листівки !У них висловили слова подяки та  свої побажання !Волонтери міста обовязково передадуть їх  солдатам, які воюють на сході України.Нехай вони вам додадуть сили та мужності,слугують оберегами.Низький уклін вам!

                  Ура!Канікули!

Знаю,мої вихованці,як ви їх полюбляєте!Тому хочу вам запропонувати провести їх з користю:запрошую усіх відвідати масові заходи.Районний центр дитячої та юнацької творчості приготував для вас багато цікавих і корисних розваг.Тож швидше в ДЮЦ,там вас з нетерпінням чекають керівники гуртків!!

Якщо ви щось робите без любові і непрофесійно-це ХАЛТУРА,

якщо ви щось робите без любові, але професійно- це РЕМЕСЛО,

якщо ви щось робите непрофесійно, але з любов"ю- це ХОБІ,

коли ви щось робите і професійно, і з любов"ю- це МИСТЕЦТВО.

Передноворічна метушня-це завжди КРУТО!Це приготування вітальних листівок, подарунків, прикрашання ялинки...

Приєднуйтесь до нас із своїми ідейками.Ми на вас чекаєм!

Найкращі,наймиліші мої учні!Після кропіткої праці прийшов час відпочити-КАНІКУЛИ!Давайте разом з позашкільним закладом проведемо час з користю!

  День святого Валентина - одне з наймолодших свят в нашій країні яке відмічають з початку 90-х років, його святкують 14 лютого. Символом дня Валентина вважають червоні рози та валентинки, які символізують любов та пристрасть усіх закоханих.

 Ми провели це свято з користю: навчились створювати

оригінальні валентинки  в техніці оригамі та за власним задумом. 

Шановні наші захисники!Ми про вас пам"ятаємо і бажаємо швидшого повернення додому!Наша історія для вас у наших малюнках!

           Із святом весни,жінки!

 А що ми знаємо про історію цього свята? Хто і коли почав його відзначати? А, головне, чому?)

 

Пропоную перегорнути кілька сотень сторінок світової історії назад. І що ж ми там бачимо?

Перського царя Ксеркса і його дружину Есфір. Цариця приховувала своє єврейське походження, але все-таки ніколи не забувала про свій народ. Саме Есфір, будучи царицею, врятувала єврейський народ від знищення. І сьогодні, вшановуючи її, єврейський народ відзначає свято Пурім, яке досить часто збігається із святкуванням 8 Березня.

 

Перегорнувши ще кілька сторінок, ми потрапляємо в Давній Рим. І знайомимось там із матронами, вільнонародженими жінками, яким цього дня дарували подарунки. Навіть рабині отримували подарунок — вихідний день!

 

Наступною важливою датою в історії цього свята є 8 березня 1857 року, що стала символом боротьби жінок за свої права, за рівність жінок та чоловіків. У Нью-Йорку (США) була проведена демонстрація працівниць швейних і взуттєвих фабрик. Жінки відстоювали своє право на 10-годинний робочий день, сухі робочі місця і збільшення заробітної плати.

 

Вже в 1910 році в березні була проведена схожа акція. Її лідером стала Клара Цеткін. Саме вона і вважається основоположницею свята 8 Березня.

           Плідно з вами працювали.

Перед канікулами Bodypainting Day                             організували))) 

29 березня о 9 годині вихованці гуртка "Оберіг"запрошують усіх бажаючих на майстер-клас "Шпаківня", який відбудеться у центрі дитячої та юнацької творчості

                                     "ЗОРІТ".

           А ви знаєте чому головне свято Весни має три назви - ВЕЛИКДЕНЬ, ПАСХА або ж ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОСОВЕ. Більшість же людей над цим навіть і не задумуються. Тож, давайте разом зясуємо історію виникнення цих свят та дамо відповідь на це запитання.

      ВЕЛИКДЕНЬ – свято, час виникнення  якого губиться у сивій давнині. Дослідники визначають йому на наших землях не менше 7000    років. Уже в цей час визначилася сутність свята, склалася його унікальна та багатюща обрядовість, включаючи святкування Вербиці, розпис писанок, випікання короваю (Великодної Бабки) . Відзначалося як свято Весняного Сонця і Природи, що відроджувалась після зимового сну, як свято Перемоги Світла над Темрявою, Дня над Ніччю, Сонячного Світла Весни над нічною темрявою Зими. Безпосередньо свято ВЕЛИКОДНЯ відзначалось відповідно до астрономічного положення Сонця - під час весняного рівнодення, коли день ставав довшим за ніч.

        ПАСХА - це свято пов’язане з виходом юдеїв з єгипетського рабства. Назву “пасха” святу дало гебрейське слово “pesach” (перескочення). При цій події, за Біблією, Бог Яхве повбивав в “єгипетській землі кожного перворідного від людини аж до скотини”. Щоб не зачепити своїх бого(яхво)обраних і не понищити юдейські сім’ї, він наказав їм помазати свої двері кров’ю жертовного ягняти. Ці будинки він обминув (перескочив) і на відзнаку цього наказав юдеям у всі часи святкувати святу Пасху-перескочення (Книга Вихід, 12. 1-14). Як бачимо, в основу свята Пасхи покладено біблійну легенду про вихід юдеїв з єгипетського рабства, отже це свято ні за суттю, ні за обрядовістю не є і не може бути українським.

 

      ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОСОВЕ - це свято почали відзначати порівняно недавно. Рішення щодо необхідності святкувати ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОСА  виніс Нікейський собор у 325 році н.е. Відповідно на Україні це свято почало впроваджуватися лише після насильницького хрещення Русі у 988 році. Як бачимо, в основу свята покладений міф щодо воскресіння Ісуса Христоса. Отже, ні місце виникнення цього християнського свята, ні суть його, ні обрядовість не мали при своєму виникненні ніякого відношення до України. 

 

Отже, ми зясували, що всі три назви свята відрізняються за часом і місцем виникнення, світоглядною сутністю та обрядовістю. Але  останнім часом вони ніби і рівноправні для означення свята ВЕЛИКОДНЯ.

 Учні Новоукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ  ступенів №1 долучилися до проведення мистецької акції «Красується писанка Новоукраїнщини», яка ще раз підтверджує, що наш край багатий талантами. 
 

bottom of page